Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży cz. II

kl. Optimist, l'Equipe

W roku 2023 organizatorem Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich jest Śląska Federacja Sportu, która dofinansuje koszty organizacyjne w ramach umowy na realizację „Programu dofinasowania zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży na rok 2023”. Rodzaj kosztów dofinansowania organizacji zawodów określa tzw. Katalog Kosztów. Dofinansowanie dotyczy uczestników zawodów, zgodnie z limitami określonymi w niniejszym regulaminie.
Kierownictwo sportowe sprawuje Polski Związek Żeglarski.

2023-08-19 14:15:31

Komunikat Organizatora nr 9

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA
Wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy na ceremonię zakończenia na godzinę 1630 pod masztem flagowym w Porcie Jachtowym w Pucku.

2023-08-19 13:20:18

Komunikat Organizatora nr 8

Pasta party bedzie wydawane od 14:30 w miasteczku regat dla wszystkich uczestników. Zapraszamy :)

2023-08-18 19:12:05

Komunikat nr 5 dot. Instrukcji Żeglugi pkt. 7 Program Regat

Dla klasy OPP: w dniu 19.08 (sobota) planowane jest rozegranie 3 wyścigów (zmienia to punkt 7.1 IŻ).

Sędzia Główny
- Barbara Grabarz

2023-08-18 19:09:03

Komunikat nr 4

Zawodnicy kl. OPP którzy zostali sklasyfikowani jako BFD w wyścigu 7: 

POL 1960, POL 2213, POL 2219

2023-08-18 16:19:23

Komunikat nr 3 KR dot. Instrukcji Żeglugi pkt. 7 Program Regat

Sygnał ostrzeżenia dla klasy l'Equipe w dniu 19.08.23 r. godz. 10:25

Sędzia
- Jerzy Jodłowski

2023-08-18 11:12:33

Komunikat Organizatora nr 7

Serdecznie (aczkolwiek obowiązkowo) zapraszam wszystkich trenerów oraz kierowników ekip klasy Optimist o 1130 pod biuro regat.

-Tomasz Figlerowicz

2023-08-17 16:58:50

Komunikat nr 2 KR dot. Instrukcji Żeglugi pkt. 7 Program Regat

Sygnał ostrzeżenia dla klasy Optimist w dniu 18.08.23 r. godz. 11:55

Sędzia Główny 
- Barbara Grabarz

2023-08-16 16:43:41

Komunikat nr 1 KR dot. Instrukcji Żeglugi pkt. 7 Program Regat

Sygnał ostrzeżenia dla klasy Optimist w dniu 17.08.23 r. godz. 11:55

 

Sędzia Główny 

Barbara Grabarz

2023-08-16 14:28:46

Komunikat Organizatora nr 6

Prosimy wszystkich TRENERÓW i TRENERKI o przeparkowanie swoich przyczep z parkingu za szlabanem na parking pod stadionem do godziny 18:00, gdyż po tej godzinie obsługa techniczna będzie zmuszona przetransportować je tam osobiscie.

2023-08-16 10:39:32

Komunikat Organizatora nr 5

KANAŁY KOMUINKACJI
Kanałem radiowym do komunikacji klasy Optimist będzie kanał 69 VHF, a dla klasy l`Equipe kanał 72 VHF.

2023-08-15 22:14:34

Lista potwierdzonych zawodników - klasa l'Equipe

pobierz

2023-08-15 22:13:42

Lista potwierdzonych zawodników - klasa Optimist Dziewcząt

pobierz

2023-08-15 22:13:25

Lista potwierdzonych zawodników - klasa Optimist Chłopców

pobierz

2023-08-15 19:59:53

Komunikat Komisji Technicznej nr 1

Pierwsza piątka uczestników (dziewczęta oraz chłopcy) na mecie trasy Optimist mają obowiązek przypłynięcia do motorówki mierniczego, bezposrednio po przekroczeniu linii mety - mierniczy będzie czekał na zawodniczki i zawodników powyżej lini mety. 

2023-08-15 11:49:12

Komunikat Organizatora nr 4

PARKING DLA PRZYCZEP
Wszystkie przyczepy, które zostały zaparkowane na parkingu bliżej wody (prawa strona od szlabanu) zostały wywiezione na parking Stadionu MOKSiR (54.719703, 18.420888 zdjęcie w załączniku). Wszystkich, którzy dopiero będą przybywać na regaty, po zostawienie łódek na Marinie, prosimy o przeparkowanie przyczep na w.w. parking.

GRUPA WHATSAPP
W celu ułatwienia komunikacji zapraszamy do dołączenia do grupy whatsappowej dedykowanej OOM cz. II - https://chat.whatsapp.com/IJvv0NzmQaVJns4TrqCgaD

pobierz

2023-08-14 10:35:44

Komunikat Organizatora nr 3

Drodzy uczestnicy, Kierownicy Ekip, Trenerki, Trenerzy,

PARKING
prosimy o zapoznanie się z zasadami postoju samochodów osobowych w Porcie Jachtowym w Pucku. Wszystkich (bez wyjatków, z organizatorem włącznie), obowiązują indywidualne płatności za postój pojazdów na terenie Portu Jachotwego. Kody rabatowe do alikacji można pobrać bezpośrednio u Bosmana. Opłaty parkingowej można dokonywać również w parkometrach.

TOALETY, SZATNIE, PRYSZNICE 
Dostęp do szatni wymaga pobrania od Bosmana czipa (Roger). Czipy są wydawane po pobraniu kaucji zwrotnej. Działanie ma charakter porządkowy przez zarządcę obiektu. Toalety, szatnie i prysznice są bezplatne dla uczestników regat.

MIEJSCA POSTOJOWE NA PLACU i NA WODZIE  
Są bezpłatne dla uczestników na czas regat.

WODA (z postumentów wodno-prądowych)
Na czas regat organizator (obsługa techniczna) dysponuje kartą z kredytami. Potrzebę skorzystania z wody np. do mycia sprzętu wystarczy zgłosić do koorynatora brzegowego (p. Oskar Miot)  i lub obsługi technicznej regat.

Wszystkie ww. kwestie będą przdmiotem prezentacji podczas konferencji technicznej w dniu 15 sierpnia br. o godz. 19:30.

2023-08-01 23:51:16

Komunikat Organizatora nr 2

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do dostarczenia wypełnionego oświadczenia RODO podczas potwierdzenia udziału i uzyskania akredytacji w biurze regat. Oświadczenie RODO znajduje się w zakładce dokumenty i jest obowiązkowe, zarówno dla zawodników jak i dla trenerów.

2023-08-01 22:48:08

Komunikat Organizatora nr 1

Poniżej znajduje się link do rankingu klasy Optimist (zgodnie z regulaminem kwalifikuje się 40 pierwszych dziewcząt oraz 68 pierwszych chłopców): https://portal2.psko.pl/ranking/eliminacje-do-oom-2023/wyniki/opp-a  

Prosimy o pilne zgłoszenia uczestników, celem możliwie sprawnej weryfikacji udziału ew. uczestników z rezerwy.

Klasa Kat. wiekowa Rejestracja do
2023-08-16
L'EQU16
L'Equipe U16
b.o. -
OPPKU16
Optimist K U16
Female b.o. -
OPPMU16
Optimist M U16
Male b.o. -
# Numer żagla Załoga Klub Klasa
1 2168 POL Miłosz Ciechanowicz
GIŻYCKA GRUPA REGATOWA
OPPMU16
2 3598 POL Szymon Rowecki
ŻEGLARSKI MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY POZNAŃ
OPPMU16
3 3723 POL Adam Szymankiewicz
ŻEGLARSKI MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY POZNAŃ
OPPMU16
4 4114 POL Maciej Szawkowski
KLUB SPORTOWY MRĄGOWSKA GRUPA REGATOWA
OPPMU16
5 1460 POL Anna Niklaus
ŻEGLARSKI MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY POZNAŃ
OPPKU16
6 2006 POL Antonina Dziekańska
GIŻYCKA GRUPA REGATOWA
OPPKU16
7 3549 POL Krystyna Wasilewska
YACHT KLUB STAL GDYNIA
OPPKU16
8 3411 POL Jacopo Saglio
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ŻEGLARZ
OPPMU16
9 3566 POL Zofia Brdulak
GIŻYCKA GRUPA REGATOWA
OPPKU16
10 3600 POL Emilia Brdulak
GIŻYCKA GRUPA REGATOWA
OPPKU16
11 444 POL Patrick Štafa
GIŻYCKA GRUPA REGATOWA
OPPMU16
12 3333 POL Maja Komorowska
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM
OPPKU16
13 2709 POL Natan Dziedziak
STOWARZYSZENIE SPORTÓW WODNYCH
OPPMU16
14 3584 POL MAJA JANUS
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM
OPPKU16
15 3669 POL Ida Kocięda
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM
OPPKU16
16 2072 POL Aleksander Nadolski
STOWARZYSZENIE SPORTÓW WODNYCH
OPPMU16
17 2124 POL AGATA KOROPECKA
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM
OPPKU16
18 3852 POL Sebastian Wawrzyniak
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM
OPPMU16
19 2213 POL Mikołaj Waszkiewicz
STOWARZYSZENIE ŻEGLARSKIE JACHT KLUB NISKO
OPPMU16
20 3487 POL Aleksander Szczepara
GIŻYCKA GRUPA REGATOWA
OPPMU16
21 2112 POL Olivier Wyżychowski
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM
OPPMU16
22 3611 POL Stanisław Nosol
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPMU16
23 1878 POL Konrad Nawrot
STOWARZYSZENIE SPORTÓW WODNYCH
OPPMU16
24 3705 POL Natalia Jasicka
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM
OPPKU16
25 2209 POL Michał Jerzy Szlaga
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
OPPMU16
26 3640 POL Mikołaj Głąb
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
OPPMU16
27 3434 POL Aleksander Głąb
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
OPPMU16
28 2163 POL Adam Szalewicz
GIŻYCKA GRUPA REGATOWA
OPPMU16
29 2219 POL Igor Mazurkiewicz
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY AKŻ LESZCZ
OPPMU16
30 3947 POL Pascal Kuźmicki
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
OPPMU16
31 2081 POL ZOFIA GLAZA
FUNDACJA OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPKU16
32 1387 POL Piotr Malitowski
LOK KLUB WODNY GARLAND
OPPMU16
33 1979 POL Leopold Perczyński
GDAŃSKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPMU16
34 3553 POL Hanna Chojnicka
JACHT KLUB WIELKOPOLSKI
OPPKU16
35 1865 POL Piotr Soltysiak
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPMU16
36 3435 POL Łukasz Zaleski
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
OPPMU16
37 3568 POL Emilia Paszek
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPKU16
38 3650 POL Blanka Sójkowska
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPKU16
39 3950 POL Kalina Sójkowska
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPKU16
40 3515 POL Szymon Mocarski
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPMU16
41 2201 POL Stanisław Wróblewski
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPMU16
42 1922 POL Michał Małagocki
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPMU16
43 1427 POL Kalina Czajkowska
ORGANIZACJA ŚRODOWISKOWA AZS W POZNANIU
OPPKU16
44 1272 POL Maciej Urbaniak
ORGANIZACJA ŚRODOWISKOWA AZS W POZNANIU
OPPMU16
45 3528 POL GABRIEL KOWALIK
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPMU16
46 936 POL Maurycy Kosmowski
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPMU16
47 3615 POL Maciej Paderewski
TORUŃSKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPMU16
48 1433 POL Dawid Małachowski
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM
OPPMU16
49 3657 POL Jędrzej Głuszyk
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPMU16
50 1221 POL Julia Padzik
FUNDACJA OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPKU16
51 3732 POL Franciszek Marszałek
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPMU16
52 3656 POL Bartosz Żmudziński
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPMU16
53 2010 POL Zofia Gil
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPKU16
54 3656 POL Antonina Puchowska
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPKU16
55 3462 POL Maja Wojciechowska
CENTRUM ŻEGLARSKIE
OPPKU16
56 1388 POL Aleksander Skowroński
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPMU16
57 1954 POL Jacek kordyka
CENTRUM ŻEGLARSKIE
OPPMU16
58 1960 POL Wojciech Gralak
CENTRUM ŻEGLARSKIE
OPPMU16
59 3567 POL Jan Marjański
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPMU16
60 2401 POL Franciszek Klusek
STOWARZYSZENIE SPORTÓW WODNYCH
OPPMU16
61 1871 POL Maksymilian Flaczyński
ŻEGLARSKI MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY POZNAŃ
OPPMU16
62 3725 POL Maria Nycz
JACHT KLUB WIELKOPOLSKI
OPPKU16
63 999 POL Jan Nycz
JACHT KLUB WIELKOPOLSKI
OPPMU16
64 3739 POL Jan Mucharski
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
OPPMU16
65 1459 POL Mateusz Kuchowicz
POZNAŃSKI KLUB MORSKI LOK IM. KPT. A. BIAŁOSZYŃSKIEGO
OPPMU16
66 3712 POL ERYK MAJEWSKI
KLUB SPORTOWY BAZA MRĄGOWO
OPPMU16
67 3953 POL Amelia Ferenc
KLUB SPORTÓW WODNYCH BALTIC
OPPKU16
68 3697 POL Piotr Kowalewski
KLUB SPORTOWY SAILING LEGIA
OPPMU16
69 1982 POL Gabriela Pietrzak
KLUB ŻEGLARSKI NYSA
OPPKU16
70 268 POL Paulina Szczepa
KLUB ŻEGLARSKI HORN KRAKÓW
OPPKU16
71 3696 POL Antoni Brzozowski
KLUB SPORTOWY SAILING LEGIA
OPPMU16
72 2119 POL Gustaw Kowalski
TOWARZYSTWO SPORTOWE KUŹNIA
OPPMU16
73 2068 POL Mikołaj Głowa
KLUB ŻEGLARSKI HORN KRAKÓW
OPPMU16
74 3524 POL Julia Agnieszczak
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPKU16
75 2078 POL Stanisław Ługowski
FUNDACJA OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPMU16
76 2138 POL Tomasz Zawadka
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPMU16
77 122 POL Kajetan Liszewski
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPMU16
78 3741 POL Marcin Winiszewski
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPMU16
79 3469 POL Dominika Kluczka
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPKU16
80 3522 POL Mateusz Piskorz
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPMU16
81 3548 POL Marta Kupc
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPKU16
82 1999 POL Helena Kisiel
KLUB SPORTOWY SAILING LEGIA
OPPKU16
83 3511 POL Piotr Szklarski
KLUB UCZELNIANY AZS UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO
OPPMU16
84 1254 POL Julia Nagórska
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPKU16
85 16 POL Hubert Staroń
KLUB ŻEGLARSKI HORN KRAKÓW
OPPMU16
86 1809 POL Matylda Jankowska
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPKU16
87 4015 POL Aleksandra Wiśniowska
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPKU16
88 21 POL Ada Bułtowicz
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ŻEGLUJ
OPPKU16
89 938 POL Nina Bułtowicz
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ŻEGLUJ
OPPKU16
90 1910 POL Pola Wdowiak
ROCKSTARS RACING
OPPKU16
91 2403 POL Igor Iljin
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPMU16
92 3450 POL Maksymilian Kajdy
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY FIR
OPPMU16
93 1497 POL Łucja Borkowska
ORGANIZACJA ŚRODOWISKOWA AZS W POZNANIU
OPPKU16
94 109 POL Bartosz Dynia
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPMU16
95 2116 POL Alicja Saj
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
OPPKU16
96 3482 POL Natasza Micewicz
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPKU16
97 1746 POL Natalia Gasienica-Wawrytko
KLUB ŻEGLARSKI HORN KRAKÓW
OPPKU16
98 27151 POL Maksym Bryńczak
POL Alicja Strączyńska
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
L'EQU16
99 2714 POL Gabriela Kiewisz
POL Maja Wiszniewska
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
L'EQU16
100 2702 POL Franciszek Kosecki
POL Tadeusz Wiatrowski
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
L'EQU16
101 2713 POL JULIA STAWICKA
POL Jakub Hermański
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
L'EQU16
102 1468 POL Marcin Małota
KLUB SPORTOWY KN LIDER KRAKÓW
OPPMU16
103 2572 POL Mateusz Grabowski
POL Jan Kubiak
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
L'EQU16
104 2710 POL Maurycy Odejewski
POL Igor Pawłowski
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
L'EQU16
105 2720 POL Robert Martyn
POL Karolina Zwolska
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
L'EQU16
106 2567 POL Jędrzej Gancarz
POL Mikołaj Toda
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
L'EQU16
107 1281 POL Klara Malec
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM
OPPKU16
108 2568 POL Mikołaj Reszka - Rybczyński
POL Piotr Malec
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
L'EQU16
109 2118 POL Radosław Grześ
TORUŃSKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPMU16
110 2715 POL Wojciech Markwart
POL Marta Piesik
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY
L'EQU16
111 1993 POL Michał Roman
GDAŃSKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPMU16
112 2087 POL Kamil Roman
GDAŃSKI KLUB ŻEGLARSKI
OPPMU16
113 4000 POL Adam Chojnicki
JACHT KLUB WIELKOPOLSKI
OPPMU16
114 3577 POL Piotr Tutkowski
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPMU16
115 3481 POL Jakub Chudyk
KLUB SPORTÓW WODNYCH BALTIC
OPPMU16
116 7 POL Maja Harasimowicz-Krysztofiak
KLUB SPORTÓW WODNYCH BALTIC
OPPKU16
117 3954 POL Jan Gwozdz
YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN
OPPMU16
118 2108 POL Julian Hinz
YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
OPPMU16
Klasa: L'Equipe Results as of 16:29 on August 18, 2023, Puck, 15 - 19.08.2023 r.
Rank Nat Sail # Name YOB Crew CrewYOB Gender Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Score
1 POL 2715 Wojciech Markwart 2008 Marta Piesik 2009 M NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNY (5.0) 1.0 2.0 1.0 3.0 2.0 1.0 1.0 2.0 13.0
2 POL 2713 Julia Stawicka 2010 Jakub Hermański 2009 M NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNY 3.0 2.0 1.0 (7.0) 2.0 1.0 6.0 2.0 1.0 18.0
3 POL 2702 Franciszek Kosecki 2008 Tadeusz Wiatrowski 2009 M CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI 4.0 (5.0) 4.0 2.0 1.0 5.0 3.0 4.0 4.0 27.0
4 POL 2714 Gabriela Kiewisz 2010 Maja Wiszniewska 2009 F NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNY 1.0 3.0 3.0 3.0 4.0 (11.0 UFD) 8.0 5.0 3.0 30.0
5 POL 2710 Maurycy Odejewski 2009 Igor Pawłowski 2009 M CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI 2.0 4.0 5.0 6.0 (7.0) 3.0 2.0 6.0 7.0 35.0
6 POL 2720 Robert Martyn 2010 Karolina Zwolska 2009 M NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNY 6.0 6.0 6.0 5.0 5.0 4.0 5.0 (9.0) 8.0 45.0
7 POL 2572 Mateusz Grabowski 2008 Jan Kubiak 2008 M CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI (11.0 UFD) 8.0 7.0 4.0 6.0 8.0 7.0 3.0 5.0 48.0
8 POL 27151 Maksym Bryńczak 2010 Alicja Strączyńska 2011 M KS AZS AWFiS 7.0 7.0 8.0 9.0 9.0 6.0 9.0 (10.0) 6.0 61.0
9 POL 2567 Jędrzej Gancarz 2009 Mikołaj Toda 2009 M KS AZS AWFiS 8.0 9.0 (10.0) 10.0 10.0 9.0 4.0 8.0 9.0 67.0
10 POL 2568 Mikołaj Reszka - Rybczyński 2010 Piotr Malec 1972 M KS AZS AWFiS 9.0 (10.0) 9.0 8.0 8.0 7.0 10.0 7.0 10.0 68.0

Sailed: 9, Discards: 1, To count: 8, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Sailwave Scoring Software 2.29.0, http://www.sailwave.com
Klasa: Optimist Ch Results as of 16:51 on August 17, 2023, Puck, 15 - 19.08.2023 r.
Rank Nat Sail # Name YOB Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Score
1 POL 936 Maurycy Kosmowski 2009 KS AZS AWFiS (28.0) 2.0 4.0 5.0 2.0 1.0 14.0
2 POL 3739 Jan Mucharski 2009 NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNY 2.0 4.0 3.0 (12.0) 1.0 10.0 20.0
3 POL 3640 Mikołaj Głąb 2008 NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNY 8.0 1.0 (15.0) 6.0 4.0 13.0 32.0
4 POL 16 Hubert Staroń 2008 KLUB ŻEGLARSKI HORN KRAKÓW 11.0 3.0 (29.0) 11.0 7.0 3.0 35.0
5 POL 3657 Jędrzej Głuszyk 2009 KS AZS AWFiS 25.0 (37.0) 5.0 2.0 3.0 6.0 41.0
6 POL 3522 Mateusz Piskorz 2010 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 5.0 (19.0) 12.0 8.0 11.0 5.0 41.0
7 POL 3567 Jan Marjański 2009 KS AZS AWFiS 10.0 14.0 1.0 (20.0) 5.0 16.0 46.0
8 POL 2138 Tomasz Zawadka 2009 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 7.0 5.0 (37.0) 10.0 18.0 9.0 49.0
9 POL 3515 Szymon Mocarski 2010 KS AZS AWFiS 6.0 12.0 6.0 (31.0) 9.0 17.0 50.0
10 POL 2168 Miłosz Ciechanowicz 2010 GIŻYCKA GRUPA REGATOWA (37.0) 10.0 7.0 13.0 25.0 8.0 63.0
11 POL 3732 Franciszek Marszałek 2010 KS AZS AWFiS 9.0 18.0 9.0 (38.0) 15.0 12.0 63.0
12 POL 1388 Aleksander Skowroński 2009 CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI 4.0 11.0 32.0 4.0 22.0 (48.0) 73.0
13 POL 2068 Mikołaj Głowa 2010 KLUB ŻEGLARSKI HORN KRAKÓW 18.0 6.0 (35.0) 32.0 6.0 21.0 83.0
14 POL 3487 Aleksander Szczepara 2009 GIŻYCKA GRUPA REGATOWA 3.0 9.0 8.0 35.0 32.0 (41.0) 87.0
15 POL 3577 Piotr Tutkowski 2011 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 13.0 15.0 20.0 17.0 (28.0) 22.0 87.0
16 POL 3741 Marcin Winiszewski 2010 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 14.0 24.0 16.0 (36.0) 23.0 14.0 91.0
17 POL 3656 Bartosz Żmudziński 2008 CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI 12.0 8.0 2.0 66.0 10.0 (69.0 UFD) 98.0
18 POL 1468 Marcin Małota 2009 KLUB SPORTOWY KN LIDER KRAKÓW 31.0 17.0 (55.0) 19.0 12.0 19.0 98.0
19 POL 122 Kajetan Liszewski 2010 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 17.0 (69.0 UFD) 10.0 25.0 48.0 7.0 107.0
20 POL 2213 Mikołaj Waszkiewicz 2009 STOWARZYSZENIE ŻEGLARSKIE JACHT KLUB NIS 21.0 (69.0 UFD) 19.0 21.0 33.0 20.0 114.0
21 POL 3611 Stanisław Nosol 2010 CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI 36.0 (69.0 UFD) 44.0 18.0 14.0 4.0 116.0
22 POL 109 Bartosz Dynia 2009 CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI 22.0 16.0 13.0 (61.0) 42.0 24.0 117.0
23 POL 2078 Stanisław Ługowski 2008 KLUB SPORTOWY SAILING LEGIA 26.0 7.0 17.0 46.0 (59.0) 28.0 124.0
24 POL 3852 Sebastian Wawrzyniak 2010 UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM 16.0 13.0 (69.0 DSQ) 26.0 53.0 18.0 126.0
25 POL 3712 Eryk Majewski 2008 KLUB SPORTOWY BAZA MRĄGOWO 40.0 34.0 24.0 (57.0) 19.0 11.0 128.0
26 POL 1922 Michał Małagocki 2011 KS AZS AWFiS (65.0) 29.0 39.0 3.0 31.0 30.0 132.0
27 POL 1387 Piotr Malitowski 2011 LOK KLUB WODNY GARLAND (58.0) 20.0 34.0 7.0 35.0 36.0 132.0
28 POL 4114 Maciej Szawkowski 2008 KLUB SPORTOWY BAZA MRĄGOWO 1.0 (69.0 UFD) 69.0 BFD 29.0 37.0 2.0 138.0
29 POL 3954 Jan Gwozdz 2010 YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN 30.0 38.0 38.0 9.0 (40.0) 26.0 141.0
30 POL 1865 Piotr Soltysiak 2010 CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI 23.0 46.0 14.0 24.0 (51.0) 35.0 142.0
31 POL 3528 Gabriel Kowalik 2009 KS AZS AWFiS 32.0 (60.0) 25.0 22.0 24.0 40.0 143.0
32 POL 2201 Stanisław Wróblewski 2010 KS AZS AWFiS 19.0 21.0 28.0 50.0 26.0 (57.0) 144.0
33 POL 444 Patrick Štafa 2010 GIŻYCKA GRUPA REGATOWA 33.0 33.0 22.0 23.0 34.0 (38.0) 145.0
34 POL 3947 Pascal Kuźmicki 2010 NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNY 46.0 (51.0) 33.0 40.0 13.0 15.0 147.0
35 POL 4000 Adam Chojnicki 2009 JACHT KLUB WIELKOPOLSKI 27.0 (41.0) 11.0 41.0 36.0 33.0 148.0
36 POL 2108 Julian Hinz 2011 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 34.0 43.0 21.0 30.0 20.0 (44.0) 148.0
37 POL 3511 Piotr Szklarski 2009 KLUB UCZELNIANY AZS UNIWERSYTETU WARSZAW (43.0) 42.0 42.0 27.0 17.0 29.0 157.0
38 POL 2709 Natan Dziedziak 2010 STOWARZYSZENIE SPORTÓW WODNYCH 47.0 30.0 (51.0) 48.0 8.0 31.0 164.0
39 POL 2403 Igor Iljin 2010 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 50.0 40.0 41.0 15.0 21.0 (60.0) 167.0
40 POL 3411 Jacopo Saglio 2010 UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ŻEGLARZ 41.0 22.0 (69.0 BFD) 33.0 57.0 23.0 176.0
41 POL 3450 Maksymilian Kajdy 2010 UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY FIR 15.0 54.0 40.0 14.0 56.0 (69.0 UFD) 179.0
42 POL 3723 Adam Szymankiewicz 2011 ŻEGLARSKI MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY PO (55.0) 26.0 23.0 28.0 47.0 55.0 179.0
43 POL 3696 Antoni Brzozowski 2009 KLUB SPORTOWY SAILING LEGIA 53.0 23.0 36.0 (64.0) 29.0 42.0 183.0
44 POL 2118 Radosław Grześ 2010 KS AZS AWFiS (59.0) 44.0 31.0 42.0 16.0 53.0 186.0
45 POL 1878 Konrad Nawrot 2008 STOWARZYSZENIE SPORTÓW WODNYCH 24.0 25.0 50.0 (53.0) 43.0 49.0 191.0
46 POL 1993 Michał Roman 2009 GDAŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 45.0 36.0 30.0 45.0 (52.0) 37.0 193.0
47 POL 3598 Szymon Rowecki 2011 ŻEGLARSKI MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY PO 48.0 32.0 18.0 49.0 (54.0) 50.0 197.0
48 POL 1272 Maciej Urbaniak 2009 ORGANIZACJA ŚRODOWISKOWA AZS W POZNANIU 29.0 39.0 53.0 (56.0) 27.0 51.0 199.0
49 POL 2209 Michał Jerzy Szlaga 2010 NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNY 20.0 27.0 (69.0 BFD) 16.0 69.0 UFD 69.0 UFD 201.0
50 POL 1459 Mateusz Kuchowicz 2009 POZNAŃSKI KLUB MORSKI LOK IM. KPT. A. BI 44.0 35.0 (54.0) 44.0 45.0 45.0 213.0
51 POL 3697 Piotr Kowalewski 2010 KLUB SPORTOWY SAILING LEGIA 51.0 28.0 49.0 47.0 (69.0 UFD) 39.0 214.0
52 POL 2112 Olivier Wyżychowski 2011 UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM 54.0 (61.0) 61.0 37.0 44.0 25.0 221.0
53 POL 1433 Dawid Małachowski 2011 UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM (62.0) 49.0 60.0 51.0 30.0 32.0 222.0
54 POL 2072 Aleksander Nadolski 2011 STOWARZYSZENIE SPORTÓW WODNYCH (68.0) 52.0 48.0 55.0 41.0 27.0 223.0
55 POL 2087 Kamil Roman 2011 GDAŃSKI KLUB ŻEGLARSKI (61.0) 45.0 45.0 39.0 60.0 34.0 223.0
56 POL 3435 Łukasz Zaleski 2008 NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNY 35.0 59.0 27.0 34.0 (69.0 UFD) 69.0 UFD 224.0
57 POL 2119 Gustaw Kowalski 2009 TOWARZYSTWO SPORTOWE KUŹNIA (66.0) 47.0 26.0 52.0 58.0 47.0 230.0
58 POL 999 Jan Nycz 2011 JACHT KLUB WIELKOPOLSKI 38.0 57.0 47.0 54.0 38.0 (69.0 UFD) 234.0
59 POL 1871 Maksymilian Flaczyński 2010 ŻEGLARSKI MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY PO 52.0 31.0 52.0 (58.0) 55.0 58.0 248.0
60 POL 2219 Igor Mazurkiewicz 2008 UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY AKŻ LESZCZ 57.0 48.0 58.0 (62.0) 39.0 46.0 248.0
61 POL 1960 Wojciech Gralak 2011 CENTRUM ŻEGLARSKIE 49.0 (69.0 UFD) 69.0 BFD 1.0 69.0 UFD 69.0 UFD 257.0
62 POL 2163 Adam Szalewicz 2008 GIŻYCKA GRUPA REGATOWA 67.0 56.0 43.0 43.0 (69.0 UFD) 52.0 261.0
63 POL 2401 Franciszek Klusek 2010 STOWARZYSZENIE SPORTÓW WODNYCH 39.0 55.0 63.0 (68.0) 49.0 59.0 265.0
64 POL 3434 Aleksander Głąb 2010 NAUTICUS FUNDACJA PROMOCJI SPORTÓW WODNY 60.0 50.0 59.0 (67.0) 46.0 61.0 276.0
65 POL 3481 Jakub Chudyk 2009 KLUB SPORTÓW WODNYCH BALTIC 56.0 (69.0 DSQ) 46.0 65.0 69.0 UFD 43.0 279.0
66 POL 1954 Jacek Kordyka 2010 CENTRUM ŻEGLARSKIE 42.0 53.0 57.0 60.0 (69.0 UFD) 69.0 UFD 281.0
67 POL 3615 Maciej Paderewski 2010 TORUŃSKI KLUB ŻEGLARSKI (63.0) 58.0 56.0 59.0 61.0 54.0 288.0
68 POL 1979 Leopold Perczyński 2009 GDAŃSKI KLUB ŻEGLARSKI (64.0) 62.0 62.0 63.0 50.0 56.0 293.0

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 68, Scoring system: Appendix A
Sailwave Scoring Software 2.29.0, http://www.sailwave.com
Klasa: Optimist Dz Results as of 16:30 on August 18, 2023, Puck, 15 - 19.08.2023 r.
Rank Nat Sail # Name YOB Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Score
1 POL 3566 Zofia Brdulak 2009 GIŻYCKA GRUPA REGATOWA 2.0 2.0 2.0 (18.0) 8.0 5.0 19.0
2 POL 1910 Pola Wdowiak 2008 KLUB SPORTOWY SAILING LEGIA (7.0) 5.0 4.0 7.0 1.0 3.0 20.0
3 POL 2116 Alicja Saj 2010 KS AZS AWFiS 10.0 1.0 1.0 (13.0) 4.0 6.0 22.0
4 POL 2006 Antonina Dziekańska 2011 GIŻYCKA GRUPA REGATOWA 4.0 6.0 3.0 (9.0) 2.0 7.0 22.0
5 POL 3650 Blanka Sójkowska 2009 KS AZS AWFiS 1.0 (41.0 UFD) 8.0 4.0 13.0 1.0 27.0
6 POL 4015 Aleksandra Wiśniowska 2009 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 16.0 8.0 (41.0 UFD) 1.0 6.0 4.0 35.0
7 POL 2124 Agata Koropecka 2009 UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM 3.0 7.0 5.0 (19.0) 3.0 17.0 35.0
8 POL 3482 Natasza Micewicz 2009 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 9.0 3.0 11.0 2.0 11.0 (12.0) 36.0
9 POL 3524 Julia Agnieszczak 2010 KS AZS AWFiS 5.0 (10.0) 10.0 5.0 9.0 8.0 37.0
10 POL 3568 Emilia Paszek 2010 KS AZS AWFiS 6.0 29.0 (41.0 UFD) 11.0 10.0 2.0 58.0
11 POL 3333 Maja Komorowska 2009 UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM 17.0 (20.0) 18.0 3.0 20.0 9.0 67.0
12 POL 2081 Zofia Glaza 2008 UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM (41.0 UFD) 4.0 15.0 22.0 15.0 11.0 67.0
13 POL 3600 Emilia Brdulak 2011 GIŻYCKA GRUPA REGATOWA 15.0 23.0 (28.0) 14.0 5.0 10.0 67.0
14 POL 7 Maja Harasimowicz-Krysztofiak 2009 KLUB SPORTÓW WODNYCH BALTIC 23.0 (25.0) 7.0 16.0 7.0 18.0 71.0
15 POL 3669 Ida Kocięda 2010 UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM 13.0 9.0 14.0 (25.0) 23.0 14.0 73.0
16 POL 1221 Julia Padzik 2009 UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM 21.0 14.0 19.0 8.0 (37.0) 13.0 75.0
17 POL 2010 Zofia Gil 2010 CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI 8.0 30.0 (33.0) 17.0 24.0 15.0 94.0
18 POL 1982 Gabriela Pietrzak 2009 KLUB ŻEGLARSKI NYSA 20.0 11.0 20.0 (28.0) 25.0 19.0 95.0
19 POL 3705 Natalia Jasicka 2011 UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM 24.0 17.0 23.0 12.0 19.0 (29.0) 95.0
20 POL 3656 Antonina Puchowska 2008 CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI (41.0 UFD) 41.0 DSQ 13.0 6.0 14.0 23.0 97.0
21 POL 3462 Maja Wojciechowska 2009 CENTRUM ŻEGLARSKIE (27.0) 27.0 21.0 15.0 16.0 24.0 103.0
22 POL 268 Paulina Szczepa 2010 KLUB ŻEGLARSKI HORN KRAKÓW 19.0 13.0 6.0 34.0 38.0 (39.0) 110.0
23 POL 1999 Helena Kisiel 2011 KLUB SPORTOWY SAILING LEGIA 22.0 19.0 (27.0) 23.0 27.0 22.0 113.0
24 POL 3950 Kalina Sójkowska 2011 KS AZS AWFiS 33.0 (36.0) 16.0 20.0 26.0 21.0 116.0
25 POL 3469 Dominika Kluczka 2010 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 32.0 24.0 12.0 (38.0) 18.0 33.0 119.0
26 POL 3553 Hanna Chojnicka 2010 JACHT KLUB WIELKOPOLSKI (34.0) 26.0 24.0 21.0 21.0 30.0 122.0
27 POL 1254 Julia Nagórska 2010 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 25.0 15.0 (37.0) 31.0 32.0 20.0 123.0
28 POL 1809 Matylda Jankowska 2010 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 12.0 12.0 31.0 (37.0) 35.0 36.0 126.0
29 POL 1281 Klara Malec 2010 UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM (36.0) 28.0 30.0 24.0 17.0 27.0 126.0
30 POL 1746 Natalia Gasienica-Wawrytko 2011 KLUB ŻEGLARSKI HORN KRAKÓW 30.0 18.0 29.0 (39.0) 34.0 16.0 127.0
31 POL 1427 Kalina Czajkowska 2010 ORGANIZACJA ŚRODOWISKOWA AZS W POZNANIU 14.0 31.0 25.0 27.0 (33.0) 31.0 128.0
32 POL 3725 Maria Nycz 2009 JACHT KLUB WIELKOPOLSKI 28.0 16.0 9.0 (40.0) 39.0 37.0 129.0
33 POL 3584 Maja Janus 2011 UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI OPTI CWM (38.0) 37.0 38.0 10.0 22.0 25.0 132.0
34 POL 3549 Krystyna Wasilewska 2010 YACHT KLUB STAL GDYNIA 11.0 (34.0) 32.0 32.0 29.0 28.0 132.0
35 POL 1460 Anna Niklaus 2011 ŻEGLARSKI MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY PO 26.0 35.0 (36.0) 29.0 12.0 32.0 134.0
36 POL 21 Ada Bułtowicz 2010 UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ŻEGLUJ 31.0 21.0 26.0 26.0 31.0 (34.0) 135.0
37 POL 1497 Łucja Borkowska 2010 ORGANIZACJA ŚRODOWISKOWA AZS W POZNANIU 29.0 22.0 34.0 (35.0) 28.0 26.0 139.0
38 POL 3548 Marta Kupc 2009 YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 37.0 33.0 17.0 30.0 30.0 (38.0) 147.0
39 POL 938 Nina Bułtowicz 2010 UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ŻEGLUJ 18.0 (38.0) 22.0 36.0 36.0 35.0 147.0
40 POL 3953 Amelia Ferenc 2010 KLUB SPORTÓW WODNYCH BALTIC 35.0 32.0 35.0 33.0 40.0 (41.0 UFD) 175.0

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 40, Scoring system: Appendix A
Sailwave Scoring Software 2.29.0, http://www.sailwave.com

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
2023

...
  • 2023-08-15 - 2023-08-19
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży cz. II

kl. Optimist, l'Equipe

Więcej
...
  • 2023-08-12 - 2023-08-14
Mistrzostwa Polski w Sprincie l'Equipe

kl. l'Equipe

Więcej
...
  • 2023-08-08 - 2023-08-12
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży cz. I

kl. ILCA 4, IQFoil U17

Więcej
...
  • 2023-08-08 - 2023-08-12
Srebrny Puchar ILCA 4

kl. ILCA 4

Więcej