2020 OPEN FINN EUROPEAN CHAMPIONSHIP

The 2020 Open and U23 European Championship will be held from 30 August - 6 September in Gdynia, Poland

Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 Polski Związek Żeglarski w porozumieniu z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Klasy Finn zdecydował się przełożyć Mistrzostwa Europy klasy Finn 2020. Impreza odbędzie się w Gdyni w zmienionych datach: od 30 sierpnia do 6 września, równolegle z Mistrzostwami Europy Finn Masters. W razie otrzymania niewystarczającej liczby zgłoszeń (mniej niż 40), obie imprezy zostaną połączone w jedne regaty. Zgodnie z decyzjami Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy Finn, wyścigi medalowe nie odbędą się.
Szczegółowe informacje znajdują się w Zawiadomieniu o Regatach, dostępnym w zakładce "Dokumenty".
Rejestracja dostępna w zakładce "Klasy".

2020-09-06 16:00:22

Hearing schedule&decisions

As of 16:00; 06.09.2020

pobierz

2020-09-06 14:36:02

PRIZE GIVING CEREMONY

Prize giving ceremony will take place at 5:30 pm in the white tent. 

2020-09-04 16:19:05

Rule 42 penalties - day 4

Rule 42 penalties - day 4

pobierz

2020-09-04 15:09:41

Notice 3 - traffic difficulties on the Marina

pobierz

2020-09-01 22:50:00

Start list

pobierz

2020-09-01 22:09:43

Notice 2

Notice 2 

pobierz

2020-09-01 10:52:14

Notice 1

Notice 1 

pobierz

2020-08-29 17:16:19

Instruction for the equipment check

Instruction for the equipment check:

1. Please, fill and sign the form.

2. You do not need to disassemble your boat:

2a. Please, take your boat to the measurement room in racing condition  

2b. Please, put your measurement certificate and the filled form in the boat.

2c. Please, put your sails onto the measurement table. 

 

The form will stay at measurer station.

IMPORTANT!!!

Every sailor is declaring that his boat is complaint with the class rules.

Any boat may be subject for more detailed check in the case of any problem or suspicion appear.

Detailed check can be carried out on sailors request during the measurement schedule or on protest during the regatta..

  

The schedule of the measurement is the following: 

Sunday, August, 30 - from 14-00 till 18-00

Monday, August, 31 - from 10-00 till 12-30 and from 14-00 till 18-00

Tuesday, September, 1st - from 10-00 till 12-30 and from 14-00 till 18-00 

It is recommended to book your time of the measurement in advance, 

The booking can be done at the measurement room.

2020-08-14 15:56:14

Wjazd cudzoziemców do Polski na imprezy mistrzowskie dozwolony

Na podstawie nowego rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, możliwy jest wjazd cudzoziemców do Polski na międzynarodowe zawody sportowe rangi mistrzowskiej. Nie trzeba ubiegać się o specjalne pozwolenie od Straży Granicznej. Wystarczy ważny dokument podróży oraz ważny tytuł pobytowy (np. wiza) wraz z oficjalnym zaproszeniem wystawionym przez organizatora regat. Dotyczy to zawodników, członków sztabu szkoleniowego, lekarzy, fizjoterapeutów i sędziów.

Mamy nadzieję, że ten fakt zachęci zawodników z zagranicy do rejestracji na regaty międzynarodowe rozgrywane w ramach festiwalu żeglarskiego Volvo Gdynia Sailing Days, oraz na planowane na październik Mistrzostwa Europy klasy Laser w Gdańsku Górkach Zachodnich.

Wiemy że wielu krajowych zawodników i trenerów otrzymuje zapytania o wjazd do Polski od kolegów z zagranicy. Prosimy o przekazywanie tej informacji żeglarzom z Waszych klas, którzy dotąd mogli wahać się co do startu w mistrzostwach rozgrywanych w Polsce.

Prośby o zaproszenie na regaty mistrzowskie w Polsce należy przesyłać na adres: a.kuder@pya.org.pl.

Przypominamy, że rejestracji na regaty VGSD dokonać można pod adresem: https://events.pya.org.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące zmiany rozporządzenia:

Informujemy, iż dniu 12.08 weszło w życie Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych. W § 3 w ust. 2, który brzmi:

„1. Ogranicza się od dnia 15 marca 2020 r. od godz. 0.00 do odwołania ruch graniczny na przejściach granicznych z Republiką Federalną Niemiec, Republiką Czeską, Republiką Litewską, Republiką Słowacką oraz w lotniczych i morskich przejściach granicznych.
2. Ograniczenie, o którym mowa w ust. 1, polega na ograniczeniu ruchu osobowego na przejściach granicznych, na kierunku wjazdowym do Rzeczypospolitej Polskiej, do następujących kategorii osób przekraczających granicę państwową w lotniczych i morskich przejściach granicznych oraz przekraczających granicę państwową samochodami osobowymi w drogowych przejść granicznych:”

dodano pkt 16., który głosi:


"cudzoziemcy, których przyjazd następuje w związku z udziałem, w charakterze zawodnika, członka sztabu szkoleniowego, lekarza, fizjoterapeuty lub sędziego, w międzynarodowych zawodach sportowych rangi mistrzowskiej organizowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski albo organizowanych przez międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji, a także akredytowani dziennikarze, po udokumentowaniu funkcjonariuszowi Straży Granicznej faktu odbywania się zawodów, terminu oraz charakteru uczestnictwa stosownym pismem wystawionym przez organizatora zawodów lub poświadczonym przez właściwy w danym sporcie polski związek sportowy".

Oznacza to, że na dzień dzisiejszy nie jest konieczne wystąpienie o zgodę straży granicznej na wjazd zawodników na terytorium Polski. Wystarczy ważny dokument podróży oraz ważny tytuł pobytowy (np. wiza) wraz z oficjalnym zaproszeniem wystawionym przez organizatora regat.

2020-06-29 14:09:01

Ramowy plan imprezy

Tegoroczne zawody odbędą się w Gdyni w zmienionym terminie 30.08 - 06.08.2020. Mistrzostwa będą częścią festiwalu żeglarskiego Gdynia Sailing Days. 10 zaplanowanych wyścigów regatowych zostanie rozegrane na wodach Zatoki Gdańskiej.

W razie otrzymania niewystarczającej liczby zgłoszeń (mniej niż 40), Mistrzostwa zostaną połączone w jedne regaty z Mistrzostwami Europy Masters.

Ramowy plan imprezy:

Data

Wydarzenie

Godzina

Miejsce

30 sierpnia

Rejestracja i pomiary

10:00 - 18:00

 

miasteczko regatowe

31 sierpnia

Rejestracja i pomiary

10:00 - 18:00

miasteczko regatowe

1 września

Rejestracja i pomiary

Spotkanie zawodników

Wyścig próbny

10:00 - 18:00

miasteczko regatowe

1 września

Ceremonia otwarcia

19:00

miasteczko regatowe

2 września

września

9:30

akwen

3 września

września

9:30

akwen

4 września

września

11:00

akwen

5 września

września

11:00

akwen

6 września

Wyścigi

Ceremonia zakończenia i rozdanie nagród

10:00

ASAP

akwen

miasteczko regatowe

 

 

Klasa Kat. wiekowa Rejestracja do
2020-08-20
Rejestracja do
2020-09-01
FINN
Finn
Male b.o. 280.00 EUR 280.00 EUR
Opłata za motorówkę / wpisowe trenera 70.00 EUR
# Numer żagla Załoga Klub Klasa
1 1 SUI Nils Theuninck

FINN
2 33 SWE Max Salminen

FINN
3 6 RUS Arkadiy Kistanov

FINN
4 1 MEX Juan Ignacio Perez

FINN
5 111 FRA VALERIAN LEBRUN

FINN
6 8 POL Łukasz Lesiński
YACHT KLUB STAL GDYNIA
FINN
7 25 GER Max Kohlhoff

FINN
8 17 ESP pablo Guitián Sarria

FINN
9 17 VEN Andres Lage

FINN
10 21 TUR Alican KAYNAR

FINN
11 2 EST DENISS KARPAK

FINN
12 5 CZE Ondřej Teplý

FINN
13 7 ESP Alejandro Muscat

FINN
14 40 HUN Zsombor Berecz

FINN
15 1 AUT Moritz Spitzauer

FINN
16 89 NED nicholas heiner

FINN
17 52 POL Krzysztof Stromski
YACHT CLUB REWA
FINN
18 1 CRO Josip Olujic

FINN
19 1 EST Taavi Valter Taveter

FINN
20 10 CRO NENAD BUGARIN

FINN
21 1 UKR Georgii Paches

FINN
22 57 ESP VICTOR GOROSTEGUI ARCE

FINN
23 71 GBR Henry Wetherell

FINN
24 17 FRA Fabian Pic

FINN
25 6 POL Bartosz Szydłowski
SAILING LEGIA SP. Z O.O.
FINN
26 8 FIN Oskari Muhonen

FINN
27 9 IRL Oisin Mcclelland

FINN
28 369 CRO Milan Vujasinovic

FINN
29 595 GER Simon Gorgels

FINN
30 11 POL Kacper Mazurek
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI WIKING
FINN
31 17 POL Piotr Kula
GDAŃSKI KLUB ŻEGLARSKI
FINN
32 80 HUN Domonkos Németh

FINN
33 41 GBR Giles Scott

FINN
34 26 ESP Joan Cardona Méndez

FINN
35 93 FRA Antoine Devineau

FINN
36 112 FRA lobert jonathan

FINN
37 18 CAN Tom Ramshaw

FINN
38 1 POL MILOSZ WOJEWSKI

FINN
39 1071 ITA Matteo Iovenitti

FINN
40 16 POL Kacper Ludwiński
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI WIKING
FINN
41 81 POL Borys Michniewicz
UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI WIKING
FINN
42 1 ARG Facundo Olezza Bazan

FINN
Klasa: Finn Results are final as of 16:05 on September 6, 2020, 30th August 2020 to 6th September 2020, Gdynia, Poland
Rank Fleet Nat Sail # Name YOB R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 Score
1 --- HUN 40 Zsombor Berecz 1986 4.0 10.0 7.0 2.0 3.0 12.0 4.0 3.0 8.0 (24.0) 53.0
2 --- GBR 41 Giles Scott 1987 1.0 2.0 17.0 3.0 8.0 10.0 5.0 7.0 (22.0) 8.0 61.0
3 U23 ESP 26 Joan Cardona Méndez 1998 (18.0) 4.0 1.0 4.0 6.0 14.0 3.0 18.0 5.0 6.0 61.0
4 --- ESP 7 Alejandro Muscat 1985 6.0 5.0 3.0 6.0 20.0 3.0 (71.0 RET) 5.0 21.0 2.0 71.0
5 --- NED 89 Nicholas Heiner 1989 13.0 (14.0) 14.0 10.0 2.0 11.0 13.0 1.0 7.0 5.0 76.0
6 --- TUR 21 Alican Kaynar 1988 (21.0) 19.0 5.0 5.0 1.0 1.0 2.0 16.0 11.0 18.0 78.0
7 --- ARG 1 Facundo Olezza Bazan 1994 22.0 1.0 2.0 8.0 (24.0) 7.0 9.0 17.0 15.0 1.0 82.0
8 --- CRO 1 Josip Olujic 1990 10.0 (22.0) 11.0 12.0 10.0 5.0 1.0 8.0 6.0 20.0 83.0
9 --- CRO 10 Nenad Bugarin 1993 5.0 11.0 8.0 7.0 16.0 8.0 15.0 13.0 1.0 (41.0) 84.0
10 --- SUI 1 Nils Theuninck 1996 12.0 6.0 6.0 1.0 7.0 (31.0 TLE) 28.0 4.0 17.0 4.0 85.0
11 --- GBR 71 Henry Wetherell 1996 2.0 8.0 4.0 15.0 (29.0) 22.0 11.0 11.0 3.0 19.0 95.0
12 --- CZE 5 Ondřej Teplý 1995 17.0 15.0 10.0 17.0 11.0 (31.0 TLE) 7.0 10.0 9.0 7.0 103.0
13 Masters CRO 369 Milan Vujasinovic 1980 7.0 (29.0) 16.0 9.0 28.0 16.0 10.0 2.0 16.0 21.0 125.0
14 --- GER 25 Max Kohlhoff 1993 16.0 17.0 9.0 11.0 (23.0) 4.0 14.0 14.0 20.0 22.0 127.0
15 --- FRA 112 Lobert Jonathan 1985 8.0 25.0 (27.0) 25.0 17.0 9.0 18.0 22.0 2.0 14.0 140.0
16 --- POL 17 Piotr Kula 1987 20.0 (32.0) 23.0 18.0 9.0 13.0 8.0 12.0 28.0 16.0 147.0
17 --- EST 2 Deniss Karpak 1986 14.0 3.0 13.0 32.0 22.0 2.0 (71.0 BFD) 23.0 29.0 13.0 151.0
18 U23 FIN 8 Oskari Muhonen 1997 15.0 12.0 18.0 34.0 14.0 (71.0 RET) 30.0 15.0 4.0 9.0 151.0
19 --- ESP 17 Pablo Guitián Sarria 1987 19.0 9.0 22.0 23.0 18.0 15.0 12.0 20.0 13.0 (29.0) 151.0
20 --- FRA 93 Antoine Devineau 1993 24.0 27.0 30.0 (36.0) 5.0 17.0 16.0 9.0 14.0 30.0 172.0
21 --- SWE 33 Max Salminen 1988 11.0 24.0 15.0 13.0 13.0 6.0 (71.0 BFD) 71.0 RET 10.0 10.0 173.0
22 --- FRA 111 Valerian Lebrun 1981 23.0 21.0 20.0 26.0 19.0 20.0 25.0 (30.0) 12.0 15.0 181.0
23 --- IRL 9 Oisin Mcclelland 1993 25.0 16.0 28.0 19.0 21.0 21.0 (37.0) 31.0 18.0 11.0 190.0
24 --- RUS 6 Arkadiy Kistanov 1994 9.0 13.0 31.0 20.0 31.0 28.0 (42.0) 6.0 19.0 34.0 191.0
25 --- CAN 18 Tom Ramshaw 1991 3.0 26.0 12.0 14.0 4.0 26.0 (71.0 BFD) 71.0 RET 27.0 12.0 195.0
26 --- FRA 17 Fabian Pic 1993 (71.0 DSQ) 7.0 21.0 31.0 12.0 71.0 BFD 19.0 21.0 24.0 3.0 209.0
27 U23 EST 1 Taavi Valter Taveter 1997 26.0 23.0 (34.0) 29.0 25.0 19.0 22.0 26.0 25.0 17.0 212.0
28 --- POL 8 Łukasz Lesiński 1984 27.0 18.0 24.0 16.0 27.0 25.0 20.0 (47.0) 43.0 28.0 228.0
29 --- GER 595 Simon Gorgels 1995 29.0 20.0 25.0 27.0 36.0 18.0 21.0 29.0 26.0 (37.0) 231.0
30 --- UKR 1 Georgii Paches 1995 33.0 36.0 19.0 35.0 34.0 24.0 17.0 24.0 33.0 (38.0) 255.0
31 U23 HUN 80 Domonkos Németh 2002 32.0 31.0 32.0 22.0 (35.0) 31.0 TLE 26.0 25.0 34.0 25.0 258.0
32 --- MEX 1 Juan Ignacio Perez 1996 30.0 33.0 29.0 33.0 33.0 31.0 TLE 6.0 (71.0 UFD) 37.0 33.0 265.0
33 --- ITA 1071 Matteo Iovenitti 1993 (41.0) 37.0 39.0 24.0 15.0 31.0 TLE 36.0 19.0 35.0 31.0 267.0
34 --- AUT 1 Moritz Spitzauer 1991 31.0 30.0 35.0 (48.0) 26.0 31.0 TLE 24.0 37.0 31.0 26.0 271.0
35 --- VEN 17 Andres Lage 1991 (71.0 BFD) 28.0 33.0 42.0 30.0 31.0 TLE 35.0 34.0 23.0 23.0 279.0
36 --- ESP 57 Victor Gorostegui Arce 1990 28.0 34.0 26.0 28.0 37.0 31.0 TLE 29.0 44.0 32.0 (71.0 DNF) 289.0
37 Masters POR 51 Filipe Silva 1978 34.0 47.0 47.0 30.0 45.0 31.0 TLE (71.0 BFD) 28.0 30.0 27.0 319.0
38 GMasters RUS 41 Felix Denikaev 1962 (45.0) 44.0 36.0 21.0 44.0 31.0 TLE 23.0 45.0 36.0 43.0 323.0
39 GMasters POL 73 Andrzej Romanowski 1965 36.0 42.0 42.0 (50.0) 32.0 31.0 TLE 34.0 36.0 38.0 35.0 326.0
40 Masters SWE 32 Olof Lundqvist 1972 37.0 35.0 38.0 (53.0) 41.0 31.0 TLE 33.0 43.0 39.0 32.0 329.0
41 GGMasters FRA 99 Allain Des Beauvais Marc 1956 40.0 38.0 45.0 (55.0) 38.0 31.0 TLE 50.0 42.0 40.0 45.0 369.0
42 GGMasters CZE 75 Vladimir Skalicky 1960 46.0 (48.0) 41.0 44.0 43.0 31.0 TLE 32.0 48.0 46.0 39.0 370.0
43 --- POL 52 Krzysztof Stromski 1996 35.0 50.0 37.0 (71.0 DNC) 40.0 31.0 TLE 40.0 27.0 41.0 71.0 DNC 372.0
44 GMasters SWE 12 Stefan Sandahl 1967 43.0 39.0 (65.0) 37.0 53.0 31.0 TLE 41.0 53.0 44.0 36.0 377.0
45 U23 POL 11 Kacper Mazurek 1999 38.0 54.0 43.0 (65.0) 48.0 27.0 39.0 40.0 53.0 46.0 388.0
46 GGMasters NZL 15 Greg Wilcox 1960 49.0 40.0 (56.0) 45.0 52.0 31.0 TLE 43.0 33.0 51.0 48.0 392.0
47 Masters RUS 17 Vasiliy Kravchenko 1972 44.0 43.0 49.0 (58.0) 39.0 31.0 TLE 46.0 52.0 47.0 47.0 398.0
48 GMasters POL 99 Włodzimierz Radwaniecki 1964 47.0 52.0 53.0 (59.0) 50.0 23.0 56.0 35.0 45.0 49.0 410.0
49 GGMasters RUS 1117 Andrew Bill 1960 48.0 53.0 51.0 39.0 49.0 31.0 TLE 51.0 (71.0 UFD) 50.0 40.0 412.0
50 Masters FRA 96 Florian Faucheux 1971 39.0 41.0 40.0 49.0 47.0 31.0 TLE 52.0 46.0 (71.0 DNC) 71.0 DNC 416.0
51 U23 POL 81 Borys Michniewicz 2001 51.0 49.0 44.0 56.0 55.0 31.0 TLE 31.0 41.0 59.0 (71.0 DNC) 417.0
52 U23 POL 16 Kacper Ludwiński 2000 59.0 (64.0) 48.0 41.0 64.0 31.0 TLE 27.0 49.0 60.0 44.0 423.0
53 GGMasters RUS 3 Alex Borovyak 1958 53.0 60.0 54.0 43.0 (63.0) 31.0 TLE 48.0 38.0 55.0 42.0 424.0
54 Masters CZE 54 Matouš Červenka 1974 62.0 46.0 60.0 40.0 46.0 31.0 TLE (71.0 DSQ) 32.0 54.0 55.0 426.0
55 --- POL 6 Bartosz Szydłowski 1985 42.0 51.0 46.0 38.0 42.0 31.0 TLE (71.0 DNC) 71.0 DNC 48.0 71.0 DNC 440.0
56 GGMasters GER 202 Elsaesser Rolf 1951 57.0 59.0 58.0 46.0 60.0 31.0 TLE 45.0 39.0 (61.0) 51.0 446.0
57 Masters POL 70 Artur Siwik 1972 55.0 57.0 55.0 (61.0) 51.0 31.0 TLE 38.0 51.0 58.0 58.0 454.0
58 GMasters CZE 211 Martin Kalos 1964 (58.0) 56.0 52.0 51.0 57.0 31.0 TLE 53.0 50.0 52.0 52.0 454.0
59 GGMasters DEN 1 Peter Sigetty Boje 1958 54.0 63.0 57.0 54.0 59.0 31.0 TLE 49.0 (71.0 UFD) 42.0 50.0 459.0
60 Masters POL 25 Marek Kubat 1975 50.0 55.0 50.0 60.0 58.0 31.0 TLE (61.0) 59.0 49.0 53.0 465.0
61 GGMasters POL 33 Krzysztof Żółtowski 1957 61.0 (65.0) 59.0 57.0 56.0 31.0 TLE 54.0 56.0 65.0 54.0 493.0
62 GGMasters FRA 53 Corcaud Gilles 1959 63.0 (71.0 RET) 62.0 47.0 71.0 UFD 31.0 TLE 44.0 57.0 64.0 57.0 496.0
63 GMasters LTU 27 Rytis Bagdžiunas 1970 56.0 62.0 63.0 (67.0) 54.0 31.0 TLE 55.0 61.0 56.0 61.0 499.0
64 Masters RUS 18 Evgeny Dzhura 1973 60.0 61.0 61.0 (63.0) 61.0 31.0 TLE 58.0 54.0 57.0 56.0 499.0
65 Masters POL 115 Lucjan Bladowski 1978 (65.0) 58.0 64.0 62.0 62.0 31.0 TLE 57.0 58.0 63.0 59.0 514.0
66 Legend DEN 77 Flemming Bender Jensen 1946 64.0 (71.0 DNS) 66.0 52.0 67.0 31.0 TLE 60.0 55.0 66.0 60.0 521.0
67 GGMasters POL 85 Wojciech Nadolski 1951 (71.0 DNC) 71.0 DNC 67.0 64.0 65.0 31.0 TLE 47.0 60.0 71.0 DNC 62.0 538.0
68 GMasters POL 800 Robert Gabrysiak 1967 (71.0 DNC) 71.0 DNC 69.0 68.0 68.0 31.0 TLE 59.0 63.0 62.0 63.0 554.0
69 Masters POL 43 Beniamin Kobierski 1975 66.0 (71.0 RET) 68.0 66.0 66.0 31.0 TLE 71.0 BFD 62.0 67.0 71.0 DNC 568.0
70 GGMasters POL 26 Bogusław Nowakowski 1957 52.0 45.0 (71.0 RET) 71.0 DNC 71.0 DNC 71.0 DNC 71.0 DNC 71.0 DNC 71.0 DNC 71.0 DNC 594.0

Sailed: 10, Discards: 1, To count: 9, Entries: 70, Scoring system: Appendix A
Sailwave Scoring Software 2.28.2, http://www.sailwave.com