Wrzesień to tradycyjny okres, w którym poznamy mistrzów Polski seniorów i juniorów w żeglarstwie. W tym roku medale zostaną rozdane w Górkach Zachodnich w Gdańsku, u ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej. Pierwsza odsłona mistrzostw odbędzie się już na koniec sierpnia, bo w dniach 29 - 31.08.2019 r., a druga zaplanowana jest na termin 5 - 8 września 2019.

W pierwszej części zawodnicy rywalizować będą w klasach Laser Radial Open, Europa, OK Dinghy, 420, 29er, Hobie Cat, Nacra 15 oraz RS:X Juniorów. Z kolei w drugiej części mistrzostw, wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy w seniorskich klasach: 49er, 49erFX, 470, Finn, Laser Standard, Laser Radial Kobiet oraz Nacra 17.

Organizatorem regat jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z NCŻ AWFiS Gdańsk i AZS COSA Gdańsk i Miasta Gdańsk. Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ziaja i D.A.D. Członków kadry Narodowej Seniorów wspiera Garmin Polska a Kardy narodowej Juniorów w klasie 470 Polska Spółka Gazownictwa. Patronem medialnym jest Żeglarski.info.

279